MYKONOS’TAN EN İYİ PARTİ MEKANLARI

Mykonos’ta öğlen saatinde başlayan beach partiler geceye uzuyor. Araya geç bir akşam yemeği giriyor sonra sabaha kadar devam. Peki bu yıl hangi mekanlar ön plana çıkacak?

Nammos Mykonos (GÜNDÜZ-GECE)

Adanın en popüler adresinin ana konsepti lüks bir yatta alabileceğiniz ultra hizmeti plajdan bara, restorandan partiye her alanda sunmak. Psarou Plajı’ndaki bu özel mekan geçen yıl büyük bir renovasyondan geçti. Seora’nın Riviera şezlongları, Loro Piana havluları ve mavi-beyaz çizgili İtalyan Tucci şemsiyeleri ile çok daha modern ve sofistike bir görüntüye büründü. Ruhunda bir değişiklik yok hep aynı. Oldukça stil sahibi ortam şampanya ve egzotik kokteyllerle renkleniyor. Gün boyu plajdaki eğlence öğle saatlerinde beach barda hızlanıyor. İsterseniz restoranda devam ediyor, isterseniz de akşam üzeri partilerinde top seviyeye ulaşıyor. 2017’de Eros Ramazotti’den Dany Brillant’a kadar birçok ünlüyü sahnesinde ağırlayan Nammos’un 2018 programı için onu instagram hesabından takip edebilirsiniz.

www.nammos.gr

SantAnna Mykonos (GÜNBATIMINDA)

Tuzlu suyla dolu havuz kenarı, özel plaj ya da bahçede şık bir cabanada ya da kumların üzerinde… SantAnna Mykonos, misafirlerine kendilerini çok özel hissettirme konusunda uzman. Özellikle havuz kenarındaki modern görünümlü ahşap kabanalar lüks hissini vurguluyor. Beach restorandaki geniş sushi mönüsü ve Uzakdoğu tatları plajda ya da havuz kenarında atıştırmak için çok ideal. Deniz, güneş ve doğal güzellikler tamam peki ya eğlence? Beach taverna, dört farklı bar, dj performansları ve canlı müzik performanslarıyla eğlenceli saatler garanti. Şampanya ağırlıklı kokteyl mönüsünden hangi birini seçeceğinizi şaşırabilirsiniz. Gün batımı partilerinden birine katılıp bu keyfe ortak olabilirsiniz.

www.santannamykonos.com

Solymar Beach (GÜNDÜZ-GECE)
Solymar, adanın güney doğusundaki Kalo Livadi’de yer alan cennet gibi bir plaj. Denizi nefis, güneşlenme alanı Naxos Ada’sına bakıyor, kendinizi iyi hissettirecek her türlü lüks düşünülmüş durumda. Belki de bu yüzden son yıllarda adanın en çok sevilen plajlarından biri. İyi bir restoranı ve özellikle Yunan tasarımcıların ürünlerini sergileyen tatlı bir butiği var. Ama asıl konu: Eğlence. Solymar’da öğle saatlerinden itibaren eğlence hiç bitmiyor. Öğleden sonraları canlı müziklerle parti ateşleniyor ve gün batımında en top noktaya ulaşıyor. Aylık etkinlik porgramı için internet sitesine göz atmayı unutmayın.

www. solymarmykonos.com

Budda Bar Beach (GÜNBATIMINDA)

Gastronomi, misafirperverlik, iyi hissettirme, müzik, miksoloji konularında uzman olarak tüm dünyaya nam salan neo-Asyalı Budda Bar Beach, Mykonos’ta üçüncü yılına hazır. Adanın jet-set mekanı Santa Marina Resort’un plajındaki nefes kesen lokasyonu bu yaz da dünya çapında ünlü DJ’leri ağırlayacak partilere ev sahipliği yapacak. Akşam gastronomi konusunda uzman şeflerin elinden çıkan yemeklerle başlayıp hiçbir yerde bulamayacağınız kokteyller ile devam eden geceler ilerleyen saatlerindeki partilerde şampanyalar ile devam edecek. Bu yazın gurme ve parti programları için internet sitesini takip edebilirsiniz.

www.buddhabarbeachmykonos.gr

Paradise Beach Club Mykonos (GÜNDÜZ-GECE)

Hiç kimseler yokken Paradise Beach vardı. 1969 yılından bu yana ismi Mykonos ile birlikte anılıyor. Son yıllarda açılan lüks ve havalı mekanlarla yarışta kimi zaman geriye düşse de partileri hala efsane. Adanın güneyinde yer alan Paradise Beach Club, şehir merkezinden 5 km uzaklıkta. Taksi ya da Plati Yialos’tan tekne ile ulaşmak mümkün. Eğer aradığınız gidenlerin anlata anlata bitiremediği plaj partileriyse Paradise Beach Club mutlaka bir kez görülmeli. Plajda şezlongları, hemen ardında beach bar’ı, konaklamak isterseniz oteli var. Gece ise olay bambaşka bir boyuta geliyor. Çünkü Mykonos’un ve Avrupa’nın en meşhur gece kulübünde müziğin sesi açılıyor. Her yıl yüzlerce partiye ve en ünlü dj’lere ev sahipliği yapan Paradise’ın VIP bölümü de var.
www.paradiseclubmykonos.com

Scorpions (GÜNDÜZ-GECE)

Mykonos’ta alışıldık plajlardan oldukça farklı, avant-garde bir mekan Scorpions. El değmemiş, sanki bilerek doğal bırakılmış gibi. Deniz, ahşap ile taşın buluştuğu ortam özellikle Paraga ve Kavos koylarının muhteşem doğasını ön plana çıkartıyor. Arınmaya yönelik yoga ve meditasyon aktiviteleri, sanatçıların atölye çalışmaları, her gün 18.30 civarında başlayan gün batımı partileri Scorpios Beach’in özel yanları. Buraya sanatçıların ve hayatın tadını çıkarmak isteyenlerin buluşma noktası diyebiliriz. Nefis bir restoranı var. Elektronik analog müziği destekleyen partilerde, Burning Man’de Berlin’in underground barlarında ve Tulum’da çalan ünlü uluslararası dj’ler performans gösteriyor. Program her ayın başında internet sitesinde açıklanıyor.

www.scorpiosmykonos.com

Jackie O Beach Club (GÜNBATIMINDA)

“Sky is you” sloganıyla oldukça iddalı olan Jackie O Beach Club, Mykonos’taki en iyi deneyimlerden birini sunuyor. Super Paradise körfezinin mavi sularına ve altın rengi kumlara yerleşen Jackie O’nun ekibi plajda, jakuzide ya da havuz kenarında, siz nerede olmak isterseniz hemen yanınızda. Kendinizi özel hissetmeniz için ne gerekiyorsa yapıyorlar. “Test with no limits” diyen restaronda söz dinleyip farklı lezzetler denemek şart. “Love affairs are complicated” diyen butikte dünya markalarının tasarımları yer alıyor. Müziğin sesi yükseldiğinde sizinle beraber çevrenizdeki herkesin dans ettiğini görmek size motive edecek. Bu arada şehir merkezindeki Jackie O Town Bar’ın da sabaha kadar açık olduğunu ekleyelim.
www.jackieomykonos.com

Cavo Paradiso Club (GECE)

25 yıl, 318 sanatçı ve 2046 partidir açık olan Cavo Paradiso, gece 23.30’dan sabah 07.00’ye kadar müzik endüstrisinin liderlerini, sanatçıları, clubber’ları ağırlıyor. Paradise Beach’te bir tepenin üzerinde konumlanan Cavo Paradiso, ortada bir havuz ve çevresindeki dans pistinden oluşuyor. Adanın doğal güzelliğini yansıtan mimarisi kendinizi sabahın ilk ışıklarına kadar dans ederken rahat hissetmenizi sağlıyor. İlk açıldığı yıllarda “after hours party” mekanı olarak bilinen Cavo Paradiso, bugün dans müziği konusunda en iyi adreslerden biri. Club’un ana felsefesi müziğin geleceği ile geleneksel olanı bir arada sunarak her yaz binlerce culbber’ı dans ettirmek. Program internet sitesinde. Sahi en son ne zaman sabaha kadar dans ettiniz?

www.cavoparadiso.gr

Toy Room Mykonos (GECE)

Londra’nın ünlü gece kulüplerinden biri olan Toy Room, 2014’ten bu yana Mykonos’ta. Adanın en fotojenik merkezi Little Venice’teki mekan özel partileriyle ünlü. Çok büyük bir alanı olmadığı için rezervasyon şart. Gecenin ilerleyen saatlerinde dikkat edin yanınızda bir ünlü ile birlikte dans ediyor olabilirsiniz. Gece yarısından sonra gittiğinizde asıl eğlenceyi yakalayabilirsiniz. Biraz sabredin.

www.toyroommykonos.com

BU YAZI DAHA ÖNCE MYKONOS JOURNAL DERGİSİ’NDE YAYIMLANDI, HAZİRAN 2018

0 Replies to “MYKONOS’TAN EN İYİ PARTİ MEKANLARI”